Vyhledávání:

rozšířené

Nákupní košík

0 Kč

Časté dotazy Trex®

Jaké podkladové hranoly je potřeba použít, aby se terasa nemusela složitě kotvit ?

Druh podkladového profilu určuje to, zda-li je terasa nad úrovní okolitého terénu pokládaná na nosný rošt na betonových patkách, kde nosný rošt se stává i montážním roštem. Pro tento případ doporučím hranoly KVH a nebo výběr z řeziva v sekci https://www.probau.cz/rezivo/.Je možné dodat i krácené na míru. V případě, že budete stavět terasu již na stávající betonovou desku/terasu, tak jediné řešení je použití plastových profilů, viz výběr z naší sekce https://www.probau.cz/plastove-podkladove-listy/ rozměr těchto hranolů závisí už jen na tom, jak vysoko nad úroveň betonu chcete dostat samotný terasový profil Trex.

Jak je terasa bočně ukončena? Pouze podkladovým hranolem?

 Pro ukončení boční pohledové strany je více variant, které je těžko popsat. Zde jsou tynejoblíbenější:

a)      Pokud horní prkno přesahuje nosnou konstrukci o 4cm, tak zde instalujete boční pohledové prkno přímo do hranolu podkladového roštu pomocí nerezových vrutů, které zůstávají přiznané. Jsou to speciální vruty, které také nabízíme v našem e-shopu www.probau.cz

b)      Pokud horní prkno lícuje nosnou konstrukci, tak zde instalujete boční pohledové prkno přímo do hranolu podkladového roštu a to tak, aby jeho horní hrana byla v úrovni pochozí části terasy a tím vám vznikne na kraji 2,5cm olemování.

Upozorňujeme, že existují 2 druhy terasových profilů: s drážkou a bez drážky. Bez drážky se používají většinou na kraje a nebo boční olemování. Pokud boční olemování je nižší než je výška terasového profilu, tak neváhejte ho podélně řezat na stolové pile úplně stejně, jako dřevo.

 

Stačí počítat se ztratným (prořezy) cca 3% ?

 

Ano, maximální prořez 3% je možný v případě, že použijete jednoduchý vzor skladby. Je však možné tohoto prořezu dosáhnout i při šikmé pokládce ve směru úhlopříček. V našem případě je možný i zpětný odběr nepoužitého materiálu. Nejkratší délka zpětně odebíraného profilu Trex je 1,5m. Zpětný odběr probíhá na přepravní náklady zákazníka a nebo je to operativně řešeno svozem při našich rozvozech.

 

Jak těžké jsou terasové profily Trex?

 

Trex je ai o 50-70% těžší než srovnatelné řeziva s měrnou hmotností okolo 0.96.

 

 

Vybrané oddělení Časté dotazy Trex® neobsahuje žádné zboží. Zvolte prosím jiné oddělení nebo použijte vyhledávání pro nalezení Vámi požadovaného zboží.

Provozovatel

  • IČO: 24191299
  • DIČ: CZ24191299
Možnost osobního odběru na adrese:
PROBAU.CZ
Javorská 411
VOTICE
259 01
Tel.: +420 603 316 083
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.