Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Paropropustná fólie B.classic 150 SK DUO

Kód: 066
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Betonpres
5 212 Kč / ks 6 306,52 Kč včetně DPH
Skladem

Třívrstvá paropropustná střešní fólie je vyrobena ze dvou vrstev netkaného polypropylenu a funkční membrány, která zajišťuje vysokou paropropustnost a vodotěsnost podstřeší. Zvýšená odolnost proti roztržení přispívá k vyšší jistotě vodotěsnosti doplňkové hydroizolační vrstvy (DHV). Výrobek obsahuje speciální stabilizační přísady, které rozšiřují odolnost vůči UV záření. Zakrytí fólie je nutné provést z obou stran nejpozději do dvou měsíců od pokládky folie tak, aby byla chráněna před UV zářením. (Vhodná pouze pro suché impregnované dřevo).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Návod k montáži

1)    Pokládka bez dřevěného bednění pro střechy třídy těsnosti 6

Střešní paropropustná fólie B.classic 150 se pokládá lehce prověšená přes krokve rovnoběžně s okapem. Fólie se přibíjí/sponkuje na krokve v překryvu mezi horním a spodním pásem na okrajích ze strany k hřebeni v rozmezí označeného okraje. Vertikální spoje musí ležet na krokvi zajištěny kontralatí. Doporučuje se zalepení vertikálních i horizontálních spojů pomocí těsnícího a lepícího tmelu B.classic, opravnou lepící páskou B.classic, nebo oboustranně lepící páskou B.classic. V případě fólie se systémem integrovaných lepících pásků SK DUO se horizontální spoje slepí těmito pásky.

2)    Pokládka s dřevěným bedněním nebo rozměrově stálou tepelnou izolací pro střechy třídy těsnosti od 3 do 5

Střešní paropropustná fólie B.classic 150 se pokládá na bednění rovnoběžně s okapem. Fólie se přibíjí/sponkuje na bednění v překryvu mezi horním a spodním pásem na okrajích ze strany k hřebeni v rozmezí označeného okraje. Vertikální spoje musí být zajištěny kontralatí. Vertikální i horizontální spoje musí být slepeny pomocí těsnícího a lepícího tmelu B.classic, opravnou lepící páskou B.classic, nebo oboustranně lepící páskou B.classic. V případě fólie se systémem integrovaných lepících pásků SK DUO se horizontální spoje slepí těmito pásky. V případě, že navržená střešní konstrukce spadá do třídy těsnosti 3, je nutné použít pásku pod kontralatě B.classic pro těsnění průrazů střešní fólie od kotvících prvků kontralatě.

3)    Řešení okapů

Řešení okapů je nutné řešit odtokem vody pomocí okapového plechu pod žlabem. Voda ze zahnaného deště a zavátého sněhu pak může bez problému odtékat.

4)    Hřeben střechy

Oblast hřebene střechy s tepelnou izolací vytaženou do vrcholu se uzavírá překryvem fólie. Tím je dosaženo okamžité ochrany proti pronikající vodě. U neizolovaných podstřešních prostorů popř. vnitřních izolací s provětrávanou mezerou je nutné prostor hřebene nechat otevřený. Fólie končí 3 cm před vrcholem hřebene, přičemž je potřebné překrýt 75 cm široký pás folie nad vrcholem hřebene, který se připevní na kontralať.

5) Štítový okraj střechy

V oblasti štítového okraje střechy je nutné přibít/přisponkovat fólii kolem poslední kontralatě tak, aby byla zakrytá a chráněná proti UV záření.

6) Řešení úžlabí střechy

Nejdůležitějším krokem v řešení úžlabí střechy je položení souvislého úžlabního pásu fólie směrem od hřebene k okapu.

7) Prostupy

Výřezy u střešních prostupů (odvětrací roury, střešní okna, komíny, atd.) musí být vyříznuty lichoběžníkově, volné části fólie je nutné upevnit tak, aby nemohl proniknout déšť ani sníh. K nalepení a utěsnění použijte těsnící a lepící tmel B.classic, opravnou lepící pásku B.classic, nebo oboustranně lepící pásku B.classic.

UPOZORNĚNÍ:

  • Při pokládce přímo na tepelnou izolaci nebo bednění musí být podklad čistý rozměrově a tvarově stálý, Výrobce neručí za mechanické poškození. Střešní paropropustná fólie B.classic 150 není vhodná k aplikaci na mokré impregnované dřevo. Impregnační látky na dřevo a ropné produkty mohou negativně ovlivnit vlastnosti fólie.
  • Střešní fólie nepřebírá funkci střešní krytiny. Střecha musí být zakryta střešní krytinou nejpozději 3 měsíce po položení střešní difuzní fólie B.classic 150.